News‎ > ‎

2012 Winter Glitters Medalists

posted Feb 7, 2012, 7:36 PM by Anna Orzel   [ updated Feb 7, 2012, 7:38 PM by YRSA WC ]
 
CONGRATULATIONS TEAM YRSA!
 
 
2012 Winter Glitters Medalists
 
 

GOLD MEDALISTS

Erica Lai – Introductory  A Ladies Grp 1

Janel Chen –  Introductory A Ladies Grp 2

Zoe Yau – Introductory A Ladies Grp 3

Naomi Lau – Introductory A Ladies Grp 5

Gabriella Guo – Pre-Prelim B Ladies Grp 1

Hannah Lim – Pre-Prelim STARSkate Ladies Grp 1

Kristen Di Santo Pre-Prelim STARSkate Grp 4

Chanel Zhang – Pre-Prelim Solo Dance

Christina Au – Preliminary Solo Dance Grp 1

Madeline Yeung – Preliminary Solo Dance Grp 2

Chyna Hui – Senior Bronze Solo Dance

Alexandra Manis – Preliminary STARSkate Grp 1

Jessica Chan – Preliminary STARSkate Grp 2

Makena Lu   Preliminary STARSkate Grp 3

Deron Sinn – CanSkate Orange Men

Brandon Mar – CanSkate Green Men

Hilary Yeung – CanSkate Ladies Green Grp

Daniel Xie – CanSkate Purple
 

      

 
 
 
 
SILVER MEDALISTS
Isabella Faraone – Introductory A Ladies Grp 2

Erica Li –  Pre-Preliminary STARSkate Ladies Grp 1       

Maggie Lin –  Pre-Preliminary STARSkate Ladies Grp 2

Lily Tang –  Pre-Preliminary STARSkate Ladies Grp 3   

Timothy Lin –  Pre-Preliminary STARSkate Men

Hannah Lim –  Pre-Preliminary Solo Dance

Miriam Zhang –  Preliminary Solo Dance Grp 1
                                
  Preliminary STARSkate Ladies Grp 1

Celina Chen –  Preliminary Solo Dance Grp 2

Christina Au –  Preliminary STARSkate Ladies Grp 2

William Liang – CanSkate Green Men

Larissa Heather CanSkate Green Ladies Grp1

Karen Au –  Junior Bronze STARSkate Ladies Grp 1


 
 
BRONZE MEDALISTS
 

Jessica Guo –  Introductory A Ladies Grp 1

Lily Li –  Introductory A Ladies Grp 2

Julia Cheng –  Introductory A Ladies Grp 3

Zoe Yau      Pre-Preliminary Solo Dance

Alexandra Manis Preliminary Solo Dance Grp 1

Karen Au – Preliminary Solo Dance Grp 2

Wendy Wang – Preliminary Ladies Grp 1

Amelia Orzel – Preliminary STARSkate Ladies Grp 1

Hana Watanabe – Preliminary STARSkate Ladies Grp 2

Emilia Dragoev – CanSkate Green Ladies Grp 1

Christine Danshina – Junior Bronze B Ladies Grp 1

Angi Lu – Junior Bronze B Ladies Grp 1

Comments